info@furkanguneri.com
my@furkanguneri.com
+90 216 634 10 40
+90 542 201 FRKN
my@furkanguneri.com
info@furkanguneri.com

Logo Tasarımı

Logo, bir marka, kurum, topluluk ya da işletmenin simgesel ifadesidir. Simgelerin kullanımının tarihi yazıdan da öncesine dayanmaktadır. Zira ilk insanların mağara duvarlarına yapmış olduğu resimler birer simgedir. Çağımızda ise simgesel ifadelerin kullanımının amacı akılda kalıcılığı sağlamak ve karşı tarafın zihninde bir şeyler çağrıştırmaktır. Bunun için logolar ticari ve günlük hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır.

Logo, işletmelerin tüketiciye sunduğu ilk görsel mesajdır. Karşı tarafta iyi bir izlenim oluşturmak için ilk adım iyi bir logo tasarımına sahip olmaktır. Çünkü logo, işletmeler için imza niteliğindedir. Markalaşmanın ve kurumsallaşmanın ya da karşı tarafa bu izlenimi vermenin ilk adımıdır.

Logo, sahip olduğu bu öneme binaen bir takım niteliklerle donatılmış olmalıdır. Bunların en başında akılda kalıcılık gelir. Kolay hatırlanabilme, işletme ile ilgili unsur veya unsurları barındırma gibi nitelikler bir logo tasarımında göz ardı edilmemesi gereken ilk özelliklerdir.

Sade ve anlaşılır olması da logonun en önemli niteliklerinden biridir. Çünkü insan beyni karmaşık ve algılaması zor simgeleri hatırlamakta zorlanacak kadar kolaycıdır.

Logonun özgün olması, ifade ettiği işletmeden başka bir şey çağrıştırmaması ve yine ifade ettiği işletmenin ruhunu yansıtması da olmazsa olmazlardandır. Bunun için logonun, sektörel renk, obje gibi unsurları da barındırması faydalı olacaktır.

Logo ile işletmeler karşı tarafa, maksimum bilgiyi minimum sürede verebilmelidir. İşte bu sağlandığı zaman başarılı bir logo tasarlanmış olur.

Logo tasarımı ve geliştirme alanında da sizlere hizmet sunan bizler, ekip ruhumuz ile harmanladığımız sanatsal değerlerimizi ve pratik zeka seviyemizi son raddede kullanarak işletmeniz ve sizin için en uygun logoyu tasarlamaya hazırız!


Memnuniyet!Sektörel Uyum 100+
Şirket Ruhu 100+
Siz! 100+


Ücretsiz Danışmanlık!