info@furkanguneri.com
my@furkanguneri.com
+90 216 634 10 40
+90 542 201 FRKN
my@furkanguneri.com
info@furkanguneri.com
REKLAM

Reklam, bir şeyi geniş yığınlara tanıtmak, beğendirmek ve böylece o şeyin daha çok istenmesini, alınmasını, satılmasını sağlamak için söz, yazı ve benzeri araçlarla yapılan her türlü tanıtma çabasıdır.

Bannerlar bir web sitesinin içindeki reklam görselleridir. Hedef kitlenizin ilgilendiği farklı sitelerde yayınlanabildiği gibi kendi sitenizde ürün promosyonlarını öne çıkarmak için de kullanılabilir. Bir bannerın başarılı olup olmadığı ne kadar geri dönüş sağladığı ile ilgilidir. Bu yüzden tıklanma sayısı esastır.

Banner tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedelim.

Bannerlar da her reklam faaliyeti gibi dikkat çekici olmalıdır. İletilmek istenen mesaj basit bir şekilde ifade edilmeli ve kolay okunmalıdır. Hedef kitlenin zevkine uygun kriterleri taşıması, olması gereken en önemli niteliğidir. Bannerda kullanılan renkler, reklamı yapılan işletmenin logo renkleriyle bağdaşmalı ancak rahatsız edici olmamalıdır. Pazarlaması yapılan ürün ya da hizmet en iyi şekilde, kısa ve öz olarak yansıtılmalıdır. “Tıkla”, “Fırsatı Kaçırma”, “Ziyaret et!” gibi eyleme geçiren ifadeler yerli yerinde kullanılmalıdır.

Hedef kitleyi sıkmamak adına bu görsellerin maksimum 2 – 3 haftada bir değiştirilmesi gerekir. Bu durumda dahi işletmeniz için en ideal reklam yöntemlerinden biridir. Çünkü banner, diğer reklam faaliyetleri göz önüne alındığında çok daha ekonomiktir.

Teknik olarak, hazırlanan banner yayınlanan sitenin hızını etkilememelidir.