info@furkanguneri.com
my@furkanguneri.com
+90 216 634 10 40
+90 542 201 FRKN
my@furkanguneri.com
info@furkanguneri.com
UYGULAMA

“Neden bir web sitesi sahibi olmalıyız?” sorusuna en iyi, en doğru ve en güvenilir cevap için TÜİK’in (Türkiye İstatistik Kurumu), “Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması, 2016” başlıklı verilerine bir göz atalım:

“Bilgisayar ve internet kullanım oranları 2016 yılı Nisan ayında 16-74 yaş grubundaki bireylerde sırasıyla %54,9 ve %61,2 oldu. Bu oranlar erkeklerde %64,1 ve %70,5 iken, kadınlarda %45,9 ve %51,9’dur. Bilgisayar ve internet kullanım oranları, 2015 yılında sırasıyla %54,8 ve %55,9’du.”

2016’nın ilk 3 ayında, yukarıda vermiş olduğum verilerin %65,5’i mal ve hizmetler hakkında bilgi alma ve ürün araştırma amacıyla internet kullanmıştır.

Görüldüğü gibi internet kullanımı, ülkemizde ve dünyada, her geçen gün artmakta; insanlar birçok ihtiyacını internet yoluyla gidermektedir. Tüm bu gerçekler göz önüne alındığında, işletmelerin bir web sitesi sahibi olmasının gerekliliği kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şimdi de bir web sitesi sahibi olmanızın size ve işletmenize kazandıracaklarından bahsedelim.

– Web sitesinin işletmenize maliyeti, diğer yayın organlarına göre, düşüktür. Reklam, tanıtım gibi hizmetlerinizde size en ekonomik çözümü sunar.

– Sürekli ve çok düşük maliyetle ya da maliyetsiz olarak güncellenebilir olması da web sitesini cazip kılan nedenlerdendir.

– Web sitesi ile internet ortamında yerinizi alarak, tahmin edebileceğinizden daha geniş bir kitleye ulaşırsınız. Bu durum, işletmeniz için olmazsa olmaz olan müşteri potansiyelinizi de artırmanıza yarar.

– Web sitesi işletmenize en hızlı çözümleri üretmenize yardımcı olur.

– Web sitesi, işletmenize kurumsal bir görünüm kazandırır.

– Kişisel ve/veya sektörel alanda prestijinizin artması kaçınılmazdır.

– Web siteniz sayesinde, müşterilerinize 7/24 kesintisiz hizmet sunarsınız.

– Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi web sitesi müşteri potansiyelinizi artırmanızı sağlar, çünkü web sitesi sınır tanımaz; yerli ve yabancı binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

– Tüm bunların yanı sıra web sitesi, müşterilerinizle olan iletişiminizi güçlendirir. Dilek – şikayet, arz – talep gibi konularda size çift yönlü bir iletişim olanağı sunar.

Unutmamak gerekir ki web sitesi işletmenize vitrin görevi görür. Bunun için sizin için en doğru şirketlerle çalışın. Güvenilir, kalite algısı yüksek, web tasarım alanında tecrübeli ve profesyonel firmaları tercih edin.

Memnuniyet!Şirket 90+
Blog 23+
Proje 80+
Haber 37+
E-ticaret 50+
Etkinlik 52+


Ücretsiz Danışmanlık!